نصب دوربین مداربسته در ساختمان های مسکونی
نصب دوربین مداربسته در ساختمان های مسکونی

نصب دوربین مداربسته در ساختمان های مسکونی عموما با اهداف امنیتی صورت می گیرد و اهالی ساختمان معمولا دغدغه های مشترکی دارند. این مقاله به شما کمک می کند تا انتخاب راحتتری را برای دوربین های مداربسته مورد نیاز در منازل داشته باشید.

برندهای مناسب

از آنجایی که که کاهش هزینه و حفظ کیفیت از دغدغه های مشتریان مسکونی است معمولا برندهای چینی معتبر به آن ها معرفی می شود. برندهایی مانند Dahua و Hikvision معمولا طول عمر و گارانتی بسیار مناسبی دارند و برای نصب در منازل ایده آل هستند.

انتخاب نوع سیستم

استفاده از دوربین های مداربسته آنالوگ در منازل بسیار رایج است. این کار یک دلیل منطقی دارد چرا که دوربین های مداربسته تحت شبکه (دوربین های مداربسته IP) بسیار پر هزینه تر هستند (حدودا سه برابر) و با توجه به محدود بودن ورودی های ساختمان نیازی به کیفیت بسیار بالای تصویر نخواهند بود پس هزینه کردن در این زمینه از نظر فنی و مالی منطقی نخواهد بود.

انتخاب محل های نصب دوربین مداربسته

محل نصب دوربین های مداربسته می توانند برای هر ساختمان متفاوت باشد اما به صورت کلی محل های رایجی برای نصب دوربین مداربسته وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم:

درب ورودی ساختمان:

مهمترین قسمت برای کنترل ورود و خروج افراد.

پارکینگ ها:

با توجه به شکل و تعداد طبقات باید دوربین های مداربسته مناسب برای پارکینگ طوری انتخاب شود که حداقل ورود و خروج خودروها نشان دهد.

حیاط:

در صورتی که حیاط شما پشت ساختمان قرار دارد و امکان ورود از محیط های مجاور به آن وجود دارد باید با حداقل یک دوربین محافظت شود.

روبه روی ساختمان:

در صورتی که اهالی ساختمان خودروهای خود را رو به روی ساختمان پارک می کنند نیاز خواهد بود یک یا دو دوربین مداربسته برای پوشش محیط رو به روی ساختمان در نظر گرفته شود.

پشت بام:

در صورتی که پشت بام ساختمان از ساختمان های مجاور قابل دسترسی است نیاز خواهد بود حداقل یک دوربین مداربسته برای ورودی پشت بام در نظر گرفته شود و یا دوربین هایی برای پوشش قسمت های حساس پشت بام در نظر گرفته شود.

منبع: tticctv

اشتراک:

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
سلام میتونم کمکتون کنم؟